ویرانی ایران ورزشگاه ازبکستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ویرانی: ایران ورزشگاه ازبکستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل اگر کره شمالی آغازگر حمله علیه آمریکا باشد بی‌طرف می‌مانیم / چین

یک نشریه وابسته به دولت چین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد اگر کره شمالی حمله‌ای انجام دهد که آمریکا را ترساندن کند، چین باید در مناقشه به وجود آمده بی طرف باشد ولی

اگر کره شمالی آغازگر حمله علیه آمریکا باشد بی‌طرف می‌مانیم / چین

چین: اگر کره شمالی آغازگر حمله علیه آمریکا باشد بی طرف می مانیم

عبارات مهم : مقاله

یک نشریه وابسته به دولت چین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد اگر کره شمالی حمله ای انجام دهد که آمریکا را ترساندن کند، چین باید در مناقشه به وجود آمده بی طرف باشد ولی در صورتیکه آمریکا اول به کره شمالی حمله کند تا دولت این کشور را سرنگون کند، چین آنها را متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این گزارش در حالی انتشار یافته که دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا تهدیداتش علیه کره شمالی را شدت یافتن کرده هست. چین در تصویر العمل به این اوضاع خواهان حفظ آرامش به منظور جلوگیری از شدت یافتن بحران فعلی شده است است.

اگر کره شمالی آغازگر حمله علیه آمریکا باشد بی‌طرف می‌مانیم / چین

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین که از سوی حزب کمونیست حاکم این کشور منتشر می شود در مقاله ای نوشت که پکن نمی تواند نه واشنگتن و نه پیونگ یانگ را جهت عقب نشینی از موضع ارزش قانع کند.

این روزنامه تصریح کرد: پکن باید صراحتا به همه طرف ها موضعش را اعلام و آنها را تفهیم کند که زمانی که کارها آنها منافع چین را به خطر بیندازد، پکن با مشتی قدرتمند به آن پاسخ خواهد داد.

یک نشریه وابسته به دولت چین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد اگر کره شمالی حمله‌ای انجام دهد که آمریکا را ترساندن کند، چین باید در مناقشه به وجود آمده بی طرف باشد ولی

در ادامه این مقاله نوشته شده است است: چین در صورتی که کره شمالی موشکی به منظور ترساندن خاک آمریکا پرتاب کند و آمریکا آن را تلافی سازد، بی طرف باقی خواهد ماند ولی اگر آمریکا و کره جنوبی نخستین حملات را انجام داده و جهت سرنگونی کره شمالی تلاش کنند و به دنبال این باشند که الگوی سیاسی شبه جزیره کره را عوض کردن دهند، در این صورت چین جلوی آنها را خواهد گرفت.

به نوشته این روزنامه چین «قاطعانه در برابر هر طرفی که بخواهد اوضاع موجود در مناطق مرتبط با منافع چین را عوض کردن دهد مقاومت خواهد کرد» این روزنامه نوشت: شبه جزیره کره جایی است که منافع راهبردی همه طرف ها طلاقی پیدا می کنند و هیچ طرفی نباید جهت کنترل مطلق بر این منطقه تلاش کند.

واژه های کلیدی: مقاله | آمریکا | روزنامه | کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs